Antywirusy pocztowe

Jak wiadomo Linuks to nie tylko komputer do pracy, ale również (albo przede wszystkim) serwer, w tym oczywiście serwer pocztowy. O ile problemów z zabezpieczeniem poczty pod Linuksa raczej nie ma to jednak użytkowników Windows powinniśmy chronić. W chwili obecnej jest kilka programów antywirusowych:

Bezpłatne:

Płatne programy:

  • Sophos http://www.sophos.com
  • Trendmicro Interscan http://www.antivirus.com
  • Kaspersky – http://www.kaspersky.pl/ – pominę opis (dosyć znany produkt)
  • DrWeb – www.drweb.ru (www.sald.com – wersja nagielska) – polecam jak najbardziej
  • mks_vir dla Linuksa www.mks.com.pl – licencja dla wersji płatnej nie wymaga umieszczenia na stronie lub w treści listu informacji o użyciu programu do ochrony antywirusowej, jak również cyklicznego wysyłania raportów z informacją o znalezionych wirusach, kosztuje tylko 300 złotych więc nadal wydaje się być interesującą alternatywą dla jego drogich konkurentów.

Strona www.avp.pl to polski sklep internetowy zawierający produkty antywirusowe znanych firm. Można z niej od razu dowiedzieć się ile kosztowałoby zabezpieczenie serwera pocztowego poszczególnymi antywirusami.

Co chwila też na pl.comp.mail.mta ktoś podaje regułki do postfixa dla nowych wirusow.

Narzędzia do integrowania programów antywirusowych z MTA:
(zadaniem tych programów jest pośredniczenie między MTA a programem antywirusowym, działają w trybie demona oraz współdziałają z MTA dzięki czemu oszczędzane są zasoby systemu)

Dodaj komentarz